فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

تیم دونر و یادگیری زبان جدید در 3 ماه

اگر به سایت Fluent in three month سر بزنید با شخصي مواجه مي شويد كه هدف گذاري خود را يادگيري كامل يك زبان جدید در هر سه ماه قرار داده است. شايد تصور كنيد كه اين امر امکان پذير نباشد، ولي طبق گفته هاي خود اين فرد و ويدئوهاي موجود، وي هم اكنون به 8 زبان صحبت مي كند.

در مقاله بهترین روش یادگیری زبان در موسسه زبان مفید گفتیم که:

با توجه به افرادی این چنین آنچه آنها را در یادگیری زبان جدید در مدت زبان کوتاه یاری داده است تمرکز بر هدف، ارتباط با افراد بومی و علاقه بوده است. اینکه پس از یادگیری زبان جدید از آن  استفاده کرده اند و زمان را از دست نداده اند.
فرض كنيد مي خواهيد ايتاليايي بياموزيد، براي اين كار شما تمام منابع لازم را جمع آوري مي كنيد و حتي در كلاس نيز ثبت نام مي كنيد. بعد از گذشت چند ماه بيشتر افراد از ادامه كار باز ميمانند كه يكي از دلايل اصلي آن نداشتن تمركز و هدف در انجام كار مي باشد. البته منظور از تمركز اين نيست كه تمام كارهاي ديگر زندگي را تعطيل كرده و فقط به يك هدف بپردازيد. شما مي توانيد به زندگي روزمره خود برسيد ولي فقط يك كار تمركز شما باشد. در مورد يادگيري زبان انگليسي نيز بايد عامل تمركز را رعايت كنيد و اهداف ديگرتان را در كناري نگه داريد. سعي كنيد تا زمان رسيدن به سطحي مطلوب در انگليسي اين تمركز بر روي هدف را داشته باشيد.

یادگیری زبان جدید با کمک تمرکز

یادگیری زبان جدید با کمک تمرکز

تیم دونر، نوجوانی که به 23 زبان صحبت می‌کند

تیم دونرنوجوان 17 ساله آمریکایی از شهر نیویرک است که با استفاده از کتاب‌های دستور زبان، فلش کارت و برنامه‌های کاربردی گوشی هوشمند به یادگیری زبانهای جدید پرداخته و توانسته به 23 زبان زنده دنیا صحبت کند و بسیاری از این زبانها را تنها ظرف چند ماه و بدون داشتن معلم یاد گرفته است. اولین زبانی که یاد گرفته عبری و سپس عربی بوده است. او هم اکنون به زبان های انگلیسی، فرانسه، فارسی، روسی، آلمانی، ترکی، عربی، عبری، ماندارین، ایتالیایی، سواحیلی، هندی،اسپانیایی، هلندی و غیره صحبت میکند.

تیم دونر گفته که برای بهبود آلمانی خود فیلمهای جنگ جهانی دوم را نگاه میکرده و یا برای بهتر شدن زبان ترکی خود با دوست ترک زبانش هر روز حرف زده و یا به محله چینی‌ها میرفته و کارهایی از این قبیل انجام میداده است. البنه استعداد خدا دادی تیم انکار ناپذیر است اما این سوال برای ما مطرح میشود که آیا یادگیری زبان جدید به همان سختی است که همیشه صحبتش بوده است؟

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>