فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای (verbal section)

با توجه به مقالات دیگر موسسه مفید درباره آزمون جی آر ای می‌دانید که:

آزمون جی آر ای دارای 3 قسمت درک زبانی (verbal section)، کمی (quantitative section) و قسمت تحلیلی (analytical writing section) می‌باشد. در قسمت درک زبانی معمولاً متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می‌شود و در واقع فقط بستگی به میزان لغات دانشجو توجه می‌کند. لغات پرسیده شده واقعاً دشوار هستند و برای اکثر دانشجویان نا آشنا. سوالات این بخش از آزمون جی آر ای 5 گزینه ای است و نمره منفی ندارد. این بخش شامل دو سری سوال 38تایی می باشد کسب نمره بالای 400 از 800 در این امتحان واقعا خوب است و شما با کسب مجموع 1200 حتی در 10 دانشگاه اول آمریکا نیز شانس دارید.

همانطور که می‌دانیم هر داوطلب برای آمادگی در آزمون جی آر ای زمان محدودی دارد و تعداد لغات زبان انگلیسی نامحدود هستند. با توجه به اینکه قسمت درک زبانی بخش مهمی از آزمون جی آر ای است و همچنین بسیاری از داوطلبان در این قسمت مشکل دارند، در این مقاله سعی کرده ایم راهکارهای موثری که برای یادگیری بهتر لغات در آزمون جی آر ای وجود داشته برای شما مطرح کنیم.

آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای با تهیه لیستی از واژهای مهم

لیستی از واژه‌های  مهم قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای تهیه کنید که بهتر است که بین 3000 تا 6000 واژه داشته باشد. برای اطمینان از انتخاب درست واژه‌ها در قسمت درک زبانی بهتر است آن را با منابع موجود برای آزمون جی آر ای چک کنید. تهیه این لیست زمون جی آر ای، امکان موفقیت شما در آزمون جی آر ای را بالا می‌برد. تهیه فلش کارت می‌تواند بسیار موثر باشد.

بخش  وربال آزمون جی آر ای

آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای ( verbal section) | تهیه لیستی از واژه‌های مهم

آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای با یادگیری ساختار اساسی یک کلمه

یک لغت می‌تواند از یک پیشوند، پسوند و یا یک یا چند ریشه ساخته شود. پس برای آمادگی در قسمت درک زبانی اطلاعات خود درباره پیشوند/ پسوند را کامل کنید. این امر نه تنها شما را در یادگیری سریعتر لغات یاری می‌کند بلکه باعث می‌شود بفهمید که لغت مورد نظر اسم است؟ قید است و یا صفت؟ همچنین دانستن ریشه لغات باعث می‌شود که هر لغتی که از آن ریشه بیاید را بتوانید حدس بزنید.

آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای با رمز گذاشتن روی کلمات

این روش اگرچه روشی علمی برای آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای نیست اما به شدت کاربردی است.

غیر از روش‌های گفته شده برای آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای، شما می‌توانید

  • بعد از تهیه لیست لغات مربوط به آزمون جی آر ای، کلماتی که فقط در حفظ کردن آن مشکل دارید را روزانه تکرار کنید.
  • خواندن متن‌های انگلیسی نیز جهت آمادگی در قسمت درک زبانی آزمون جی آر ای بسیار موثر است چرا که لغات را به صورت کاربردی در جملات آورده است. اگر به خواندن علاقه دارید و این کار شما را سر ذوق می‌آورد خواندن روزنام‌های معروف انگلیسی زبان روشی بسیار موثر است.
  • درک زبانی آزمون جی آر ای،  از بخش تطابق لغات: دو لغت مانند (کتاب، دفتر)، خواندن (در این بخش دو یا سه متن نسبتا پیچیده داده می شود که باید با توجه به آنها به سوالات پاسخ دهید.) و بخش مترادف و متضاد تشکیل شده است پس هدف تنها تعیین معنی آن لغت خواص نبوده است. برای آشنایی با سوالات این قسمت و آمادگی در قسمت در ک زبانی جی آر ای، در آزمون‌های آزمایشی جی آر ای  سایت رسمی جی آر ای شرکت کنید.

 

 

 

یک دیدگاه

  1. مطلب مفيد و آموزنده اي بود.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>