فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

جی آر ای سابجکت

 جی آر ای سابجکت به منظور سنجش اطلاعات شما در یک رشته  تخصصی طراحی شده است، میزان مهارت شما را در آن رشته خاص  بررسی می‌کند و برخلاف جی آر ای جنرال هدفش سنجش اطلاعات زبان شما نیست. می‌توان گفت این آزمون مثل  امتحان کارشناسی ارشد است. هدف از این مقاله معرفی آزمون جی آر ای سابجکت و رشته‌های نیازمند آزمون جنرال سابجکت برای ورود به دانشگاه‌های آمریکایی است.

رشته‌های نیازمند جی آر ای سابجکت

آزمون جی آر ای به دو فرمت جنرال و سابجکت برگزار می‌شود. قسمتی از مقاله جی آر ای موسسه زبان مفید را در اینجا بازگو می‌کنیم. برای مطالعه دقیق‌تر این مقاله می‌توانید به بخش آزمون‌ها مراجعه کنید.

جی آر ای یا همان GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می‌باشد. همان طور که از نام این آزمون مشخص می‌باشد، هدف آن سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ التحصیلان می‌باشد. این آزمون معمولاً برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است.

دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی معمولاً داشتن نمرهٔ بالا در آزمون جی آر ای را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می‌دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

همانطور که گفتیم آزمون جی آر ای سابجکت امتحانی تخصصی است و رشته‌های نیازمند جی آر ای سابجکت عبارتند از:

  1. بیوشمی – بیولوژی سلولی و مولکولی
  2. شیمی
  3. ادبیات انگلیسی
  4. ریاضیات
  5. فیزیک
  6. فلسفه

نکته 1) ممکن است که همه دانشگاه‌ها نیاز به آزمون جی آر ای سابجکت نداشته باشند. پیشنهاد می‌کنیم که دانشگاه مدنظرتان را بررسی کنید و ببینید نیازی به این آزمون هست یا نه.

نکته 2) در چند سال اخیر، از آنجایی که تعداد متقاضیان آزمون جی آر ای سابجکت در علوم کامپیوتر به مقدار زیادی کاهش یافته است از آوریل 2013 به بعد این آزمون برای رشته علوم کامپیوتر حذف شده است و نتیج جی آر ای سابجکت سال‌های گذشته برای 5 سال بعد نیز معتبر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت ETS مراجعه کنید.

 آزمون جی آر ای سابجکت ونحوه سوالات آن

سوالات آزمون جی آر ای سابجکت منحصرا 4 گزینه ای هستند. هر سوال درست 1 امتیاز مثبت و هر سوال غلط 0.25 از امتیازتان کم خواهد کرد. پس اگر از جواب یک سوال مطمئن نیستید به شما توصیه میکنیم که آن را جواب ندهید. امتیازات در  این امتحان بین 200 تا 990 است. بعضی از آزمون‌ها یک سری زیر آزمون‌های فرعی هم دارند که اطلاعات ویژه‌ای راجع به ضعف و قوت شما می‌دهند و در نمره کل امتحان محاسبه می‌شوند. امتیاز این زیر آزمون‌های جی آر ای سابجکت بین 20 تا 99 است که در نمره کل محاسبه می‌شود. توصیه ما به شما این است که آزمون جی آر ای سابجکت و جنرال را در یک روز ندهید و قبل از هر دو امتحان با توجه به هزینه آن از آمادگی مناسب برخوردار شوید.

سوالات 4 گزینه ای جی آر ای سابجکت

سوالات آزمون جی آر ای سابجکت 4 گزینه ای هستند

برای آمادگی در آزمون جی آر ای داشتن منابع خوب همچنین استفاده از تجربیات دیگران بسیار موثر خواهد بود. شما می‌توانید جهت مشاوره و همچنین اطلاع از کلاس‌های جی آر ای  موسسه زبان مفید، با  شماره  22653730  و یا به آدرس الکترونیکی ما info@mlh.ir با  تماس بگیرید و از تجربیات ما استفاده کنید.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>