فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

امتحان TEF

امتحان TEF - تف (مخفف Test d’valuation de Francais) آزمونی جهت ارزیابی تسلط افراد غیربومی (غیرفرانسویی) به زبان فرانسه است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع پاریس (CCIP) ابداع و توسط دولت فدرال کانادا و همچنین وزارت مهاجرت و جوامع فرهنگی کبک به رسمیت شناخته شده است. شرکت در امتحان TEF و کسب این مدرک بین المللی به منظور پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه و یا مهاجرت، معتبر و اعتبار این گواهینامه یک ساله است.

بخش‌های مختلف امتحان TEF تف

امتحان TEF  شامل دو بخش اجباری و اختیاری است که بخش اجباری با هم و بخش اختیاری تک تک گرفته می‌شود.

امتحان TEF

آشنایی با بخش های مختلف امتحان TEF

بخش اجباری  امتحان TEF

    • مهارت خواندن:زمان پاسخ به سوال‌های این قسمت 60 دقیقه و سوال‌ها چهارگزینه‌ای هستند. این بخش 300 امتیاز دارد.
    • مهارت شنیداری: زمان پاسخ به سوال‌های این قسمت 40 دقیقه و سوال‌ها چهارگزینه‌ای هستند. این بخش 360 امتیاز دارد.
    • مهارت لغات و دستور زبان: زمان پاسخ به سوال‌های این قسمت 30 دقیقه و سوال‌ها چهارگزینه‌ای هستند. این بخش 240 امتیاز دارد.

بخش اختیاری امتحان TEF

  • مهارت نوشتاری: زمان پاسخ به سوال‌های این قسمت 60 دقیقه و 450 امتیاز دارد.
  • مهارت شفاهی (مکالمه): زمان پاسخ به سوال‌های این قسمت 35 دقیقه و 450 امتیاز دارد.

شرایط شرکت در آزمون TEF – تف

بزرگسالان بالای 16 سال که می‌خواهند میزان مهارت خود در زبان فرانسه را بسنجند یا قصد پذیرش در دانشگاه و یا مهاجرت دارند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. در آزمون TEF – تف هیچ نمره قبولی و یا ردی وجود ندارد بدین معنا که شما در این آزمون با هر میزان آمادگی شرکت کنید، مدرکی به شما اعطا خواهد شد ولی نمره کسب شده میزان تسط شما را نشان خواهد داد. .

امتحان TEFQ – تف کبک

 این آزمون اقتباسی از امتحان TEF است که جهت درخواست ویزا برای وزارت مهاجرت کبک مورد نیاز است. در این امتحان فقط بخش شنیداری و مکالمه سنجیده شده و شرکت کنندگان باید زبان فرانسه متوسط (2B) داشته باشند و افراد مبتدی نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از  نحوه برگزاری و منابع آزمون TEF در تهران و مشاوره جهت آمادگی بیشتر در این آزمون با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>