فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

افزایش مهارت شنیداری

Podcasting_icon

اغلب این سوال برای علاقه مندان به فراگیری زبان به وجود می آید که چطور می توان مهارت های شنیداری را به صورت عملی و کاربردی بالا برد.

در بازار کتاب های بی شماری برای این منظورموجود است که می توان از آنها کمک گرفت، اما روش نسبتا جدیدی به نام PODCAST وجود دارد که در ذیل به اختصار به شرح آن می پردازیم :

Podcast از ترکیب دو کلمه Broadcast به معنای “پخش کردن” و کلمه iPod به عنوان یکی از موفق ترین پخش کننده های همراه فایلهای صوتی ،تشکیل می شود .

نکته مثبت در مورد فایلهای Podcast این است که معمولا به صورت سریال هستند،بدین معنا که شما یک موضوع خاص و ویژه را دنبال می کنید و مثل یک سریال پیگیر اتفاقها خواهید بود . موضوعات مورد استفاده برای این فایلها بسیار روزمره و قابل لمس هستند و برای شنونده جذابیت بالایی را ارائه می کنند .

از دیگر نکات ارزشمند در این گونه فایلها طبقه بندی اکثر آنها بر اساس سطح دانش شما از زبان است،برای مثال اگر شما در سطح Elementary باشید می توانید فایلهای در سطح خود را دریافت کرده و روی پخش کننده های خود از آن لذت ببرید . لینک های  زیر را برای شروع استفاده از این پدیده مفید پیشنهاد می کنیم .

http://www.podcastsinenglish.com/index.shtml

 

 

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>