فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

آموزش زبان آلمانی

امروزه در ایران آموزش زبان آلمانی ، فرانسه، اسپانیایی و حتی زبان‌های خاور دور مرسوم شده است. یادگیری و آموزش هر کدام از این زبان‌ها بسته به نوع آن نیازمند روش‌های مناسب است. در این مقاله نکات مهم جهت یادگیری و آموزش زبان آلمانی بررسی شده است.

 آموزش زبان آلمانی با کمک زبان انگلیسی

زبان آلمانی و انگلیسی شباهت‌های زیادی به هم دارند، هردو زبان پر از کلمات لاتین و یونانی هستند و ریشه بسیاری از کلمات در این دو زبان مشترک است. برای مثال:

der Garten (garden), das Haus (house), schwimmen (swim), braun (brown)  ist (is

آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی با کمک زبان انگلیسی

که این شباهت در یادگیری و آموزش زبان آلمانی بسیار موثر است. البته هنگام استفاده از این روش باید دقت کرد که تفاوت‌هایی هم هست مثلا در زبان آلمانی کلمه آلمانی bald به معنی (زود ) هیچ ارتباطی با  Bald به معنی (بدون مو ) ندارد. پس درک تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو زبان روشی کاربردی جهت  آموزش زبان آلمانی خواهد بود.

آموزش اسم‌ها در زبان آلمانی با حروف تعیین آن‌ها

کلمات در زبان آلمانی مثل بسیاری زبان‌های دیگر و برخلاف زبان انگلیسی دارای نوع و جنسیت هستند در نتیجه قبل از کلمه، حروف das (خنثی) der (مذکر) و یا die (مونث) جهت نشان دادن جنسیت کلمه می‌آیند. بهترین راه آموزش کلمات آلمانی این است که، هر کلمه را به طور همزمان با حروف تعیین آن یاد بگیرید.

آموزش زبان آلمانی همانند زبان انگلیسی نیازمند گذر زمان است. حتی بچه ها هم قبل از اینکه حرف زدن یاد بگیرند مدت زیادی فقط شنیده‌اند. پس اگر یادگیری زبان آلمانی برای شما بسیار آهسته به نظر رسید ناامید نشوید چرا که این امری طبیعی است و تفاوت‌های بسیاری با زبان انگلیسی دارد. موسسه مفید در این راه به شما کمک می‌کند که با تمرین بیشتر مهارت خود در خواندن، گوش کردن، نوشتن و صحبت کردن را افزایش دهید و از آموزش زبان آلمانی لذت ببرید.

تمرین کنید

ساده ترین قانون آموزش زبان آلمانی مثل هر زبان دیگری تمرین مستمر است در غیر این صورت هر چه به زبان آلمانی یاد گرفته‌اید به زودی فراموش خواهید کرد. در نتیجه هر روز ساعتی را به یادگیری لغات جدید و همچنین دوره آنچه قبلا خوانده‌اید بپردازید. این اصل ساده اما مهم را فراموش نکنید! چند روش مناسب در این زمینه وجود دارد.

  • برای تکرار چیزهای که به زبان آلمانی آموزش دیده اید از فلش کارت استفاده کنید.
  • کلماتی که یاد گرفتید در جمله استفاده کنید.

(e.g. Die Sonne scheint am Himmel. – The sun is shining in the sky.)

آلمانی فکر کنید

Das Erlernen einer neuen Sprache ist das Erlernen einer neuen Denkweise. – Hyde Flippo

“یادگیری زبان جدید یعنی فکر کردن به روشی جدید را یادگرفتن”

جهت آموزش زبان آلمانی ، آلمانی فکر کنید. یعنی از ترجمه به زبان انگلیسی یا فارسی بپرهیزید. اگرچه ترجمه کردن ممکن است برای مدتی مفید واقع شود اما به مرور زمان مانعی بزرگ برای پیشرفت شما خواهد بود. سعی کنید از علایق خود استفاده کنیداز آنجایی که 10% وب سایت‌ها به زبان آلمانی هستند شما به راحتی می‌توانید از آن‌ها در پیدا کردن مطالب جدید و مورد علاقه خود استفاده کنید.

یک فرهنگ لغت آلمانی خوب تهیه کنید

جهت آموزش زبان آلمانی یک فرهنگ لغت خوب (دارای حداقل 40000 لغت)  تهیه و استفاده از آن را یاد بگیرید. هنگام استفاده از آن سعی کنید که تنها به اولین معنی اکتفا نکنید ولی در ریشه کلمه هم غرق نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه آموزش زبان آلمانی با کارشناسان موسسه زبان مفید تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

یک دیدگاه

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>