فهرست ناوبری برگه ها

آموزش زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی و ...

گروه آموزشی آلمانی

آلمانی

آلمانی

آموزش زبان آلمانی از چه جهت اهمیت دارد؟

زبان آلمانی از زبان‌های هندو-اروپایی و عضوی از شاخه غربی خانواده ی زبان‌های ژرمنی است و  با زبان‌های  انگلیسی،  سوئدی،  نروژی،  هلندی،  فریسی،  ییدیش و دانمارکی نیز نزدیکی قابل توجهی دارد.

زبان آلمانی یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و علاوه بر آلمان زبان رسمی کشورهای اتریش و لیختن‌اشتاین نیز می‌باشد و در سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ همچنین یکی از زبان‌های رسمی و اداری به شمار می‌آید. در ضمن این زبان،  زبانِ رسمی ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا می‌باشد و در اروپای شرقی و نامیبیا نیز صحبت می‌شود. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است و این به این معناست که در اروپا بیشتر از هر زبانی به زبان آلمانی صحبت می شود.

جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و علاوه بر آن در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را زبان دوم خود می‌دانند. آلمانی به طور گسترده در مدرسه، دانشگاه و انستیتوهای زبان آموزش داده می‌شود. خارج از اروپا و  بعد از شوروی سابق بیشترین گویشوران آلمانی را می‌توان درایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین یافت که این به خاطر مهاجرت در ۲۰۰ سال گذشته می‌باشد. آلمانی در دو ایالت داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی پس از انگلیسی دومین زبان در خانه‌ مردم این ایالات است. بر اساس سرشماری ۲۰۰۶ در کانادا تعداد ۶۲۲.۶۵۰ نفر گویشور آلمانی در کانادا زندگی می‌کنند.

زبان آلمانی، زبان علم، فلسفه و صنعت و پزشکی است و بعد از انگلیسی پر کاربرد ترین زبان دنیاست. کسانی که زبان آلمانی میدانند در واقع قدرتی برای دسترسی به اطلاعات  صنعتی و اقتصادی روز دنیا به دست می آورند.

10 دلیل برای فراگیری زبان آلمانی

1- آلمان مهمترین شریک اقتصادی ایران در اتحادیه اروپا و نیز دومین شریک اقتصادی ایران در دنیاست.

2- آلمانی دومین زبان مهم خارجی بعد از انگلیسی در ایران است و در اتحادیه اروپا بیش از دیگر زبان ها با آن صحبت می شود.

3- آلمان مهم ترین قطب صنعتی دنیاست و امکانات بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی ِ رشته های صنعتی عرضه می کند.

4 – مقر بسیاری از شرکت های بین المللی در آلمان یا کشور های آلمانی زبان ِ سوئیس و اتریش است.

5- بسیاری از کتابهای ایران شناسی توسط شرق شناسان آلمانی نوشته شده و همواره فضای فرهنگی دوستانه ای بین دو کشور و دو ملت وجود داشته است.

6- آلمانی زبان علم و صنعت است.

7- شباهت ساختار و به خصوص واژگان زبان آلمانی به انگلیسی فراگیری این زبان را برای زبان آموزان ایرانی آسان تر می سازد.

8- آلمانی زبان ِ گوته ، نیچه ، کافکا ، موتزارت ، بتهوون ، باخ ، فروید و اینشتاین است و کسیکه آلمانی یاد میگیرد فرهنگ یکی از بزرگترین مراکز هنری و فلسفی اروپا را کشف می کند.

9- بیشترین جهانگردانی که از اروپا به ایران سفر می کنند آلمانی هستند.

10- آلمانی درآمد زا ترین زبان  دنیاست.

برگزاری کلاس های زبان آلمانی DaF در خانه زبان مفید

خانه زبان مفید با بهره گیری از مدرسین و اساتید بومی (نیتیو) از کشور آلمان همواره قادر بوده طیف متنوعی از کلاس های آموزش زبان آلمانی را به اجرا در آورد. کلاس هایی که همگی بر اساس چهارچوب استاندارد بین المللی DaF یا Deutsch als Fremdsprache (آلمانی به عنوان زبان بیگانه) برنامه ریزی و طبقه بندی می شوند و همواره همگام با جدیدترین متدهای آموزشی و مطابق با به روزترین الگوهای امتحانات سفارت برگزار می گردند.

از این رو آلمانی آموزان می توانند علاوه بر کلاس های معمولی و 4 مهارته ، از کلاس های زبان آلمانی در زمینه های تخصصی پزشکی، کار، اقتصاد و صنعت با کیفیت زبان مادری بهره مند شوند.

دوره های زبان آلمانی خانه زبان مفید در سطوح کاملا مبتدی تا پیشرفته به صورت کلاس های گروهی، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می شوند.

● طول دوره های گروهی 12 جلسه بوده و کلاس های نیمه خصوصی و خصوصی به صورت 10 جلسه ای ثبت نام می شوند.

شروع ثبت نام کلاس های زبان آلمانی در تمام سطوح صبح و بعد از ظهر همراه با تخفیف ویژه

برای اطلاعات بیشتر بر روی یکی از گزینه های زیر کلیک کنید
جدول ترم ها

جدول ترم ها

متد آموزشی

متد آموزشی

یک دیدگاه

  1. زبان آلماني زبان صنعت و علم روز دنياست. http://automationtools.ir/شرکت-فستو-festo/

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>